Delicious, no pesticides. Persimmons are very sweet and can be eaten like an Apple, or prepared in many ways such as cookies, cakes, bread, dehydrate, freeze, etc. $10 for 2 1/2 lbs. $20 for 5 lbs. $40 for 10 lbs. Those that are softening or with marks are $2 per lb. Navel Oranges are $2 per lb.Pink Grapefruit are a perfect blend between sweet and tart- $2 per lb. Tangerines, very sweet and juicy.Seedless and easy to peel- $10 for 3 lbs. $20 for 6 lbs. Larger quantities available on all fruit. Smaller homegrown Tomatoes- green, and red, 3 lbs. for $10. Please use chat option if you would like any of these.